Full og forvirret dame lagde kvalm for bussjåfør
Natt til søndag måtte politiet bistå en bussjåfør med en vanskelig kvinne som nektet å gå av bussen uten vederlag.
Natt til søndag nektet en kvinne å gå av bussen og ble dermed med hele veien til bussgarasjen på Rosenholm. Men dramaet stoppet ikke der.
Seksjonsleder for etterforskning ved Follo politistasjon, Silje Stokken Uppheim, beskriver kvinnen som vanskelig å ha med å gjøre.
– Natt til søndag fikk vi melding om en kvinnelig busspassasjer som nektet å gå av bussen og endte opp i en krangel med bussjåføren på Rosenholm. Kvinnen ble beskrevet som forvirret og full og ble vurdert til å ikke være i stand til å ta vare på seg selv, sier Uppheim til Oppegård Avis.
Skulle ha penger
Uppheim forteller at passasjeren forsøkte å kreve penger av bussjåføren.
– Vi har logget hendelsen 01.15 natt til søndag og det ser ut som konflikten varte en god stund. Kvinnen skal blant annet ha forsøkt å få noen penger fra bussjåføren, som til slutt kontaktet politiet.
– Da politiet kom til stedet ble konflikten etter hvert løst og kvinnen ble sendt hjem til Oslo, avslutter Uppheim.