Mindreårig jente påkjørt på Kolbotn
Ung jente ble påkjørt i Fjellveien på Kolbotn torsdag formiddag.
– Nødetatene rykker ut til Kolbotn etter melding om trafikkulykke. Ukjent skadeomfang, meldte operasjonsleder Fredrik Solbakken i Øst politidistrikt, klokken 12.23.
Det skal være snakk om en mindreårig jente som er påkjørt av en bil, og det ble først meldt om ukjent skadegrad.
Klokken 12.31 melder politiet at det tilsynelatende ikke er snakk om alvorlige skader.
– Ambulanse er fremme og ivaretar de involverte. Fotgjengeren fremstår lettere skadd, skriver Solbakken på politiets pressetjeneste.
Ved et busstopp
Oppegård Avis-redaktør Eskil Bjørshol var raskt på ulykkesstedet i Fjellveien, og kunne fortelle at politi og helse er på stedet og snakker med vitner og gjør undersøkelser.
Klokken 12.48 opplyser politiet at det fremstår som om ulykken skjedde i forbindelse med at hun gikk av bussen og deretter ble påkjørt av en bil.
Dette bekreftes av vitner på stedet som Oppegård Avis har snakket med.
– Vitner vi har snakket med på stedet forteller at påkjørselen skal ha skjedd i tilknytning til et busstopp, sier Bjørshol.
Han opplyser også at den skadede jenta ble kjørt til sykehus sammen med foresatte for en sjekk.
Ikke mistanke om rus
Fører av bilen er ifølge politiet en kvinne i 20-årene.
– Politiet er ferdige på stedet og oppretter sak. Det er ikke mistanke om ruskjøring, opplyser operasjonsleder Solbakken.