Oppegård-russen samlet inn over 100.000 kroner til kreftsaken Russen ved Roald Amundsen videregående skole leverte virkelig et krafttak mot kreft.
– Støtt kreftsaken! Mandag 11. mars skal avgangselevene ved Roald Amundsen videregående skole (RA) delta på innsamlingsaksjonen Krafttak mot kreft. De håper at du vil være med og støtte Kreftforeningens aksjon som i år går til forskning på kreftformer med lav overlevelse.
Prisdryss til RA-elever Fem førsteplasser og gullbillett til NM! Suksessen stopper ikke for ungdomsbedriften fra Oppegård.
Ideen deres skal ut i Europa De presenterte en idé som kan kan redde mange liv. Nå venter Europa på ungdomsbedriften fra Roald Amundsen videregående skole.
Ja - vi vant! De presenterte en idé som kan kan redde mange liv. Nå er elevene ved Roald Amundsen vgs et steg nærmere den europeiske finalen.
Привет, Питер! I går dro 14 elever fra Roald Amundsen videregående skole (RA) på studietur til Russland.
– Satt en støkk i oss som nasjon Rektor ved Roald Amundsen videregående skole, Elisabeth Edding (65), sier det var fælt å måtte innse at det som skjedde på Ios involverte våre elever.
– Gjelder noen få Oline Kihlman (18) mener det er feil å skjære alle Oppegård-russ over én kam på grunn av det som har skjedd på Ios.
Dyrker fremtidens gründere Roald Amundsen videregående skole har startet med et unikt tilbud om programfag i entreprenørskap for førsteklassinger.
– Det er lov å si nei Foreldre bør av og til våge å være upopulære, mener politikontakt i Oppegård, Andreas Bjørnteig (34). – Det er lov for foreldrene å si nei til sønnen eller datteren som spør om å få være med på en russetur til Hellas, sier han.
– Dette er alvorlig Ordfører Thomas Sjøvold reagerer på at ungdommen fra Oppegård har vært involvert i den voldelige hendelsen på den greske øyen Ios.
Oppegård-russ involvert i voldshandlingene i Hellas Et øyenvitne til slåsskampen på den greske øya Ios 1.august, som resulterte i at en russegutt fra Eikeli videregående skole brakk begge bena, forteller at Oppegård-russen 2019 var direkte involvert i hendelsen.
Høytidelig avslutning for avgangselevene Roald Amundsen videregående skole hadde avslutningsseremoni i Kolben tirsdag kveld.
Nå kan elever ved Roald Amundsen studere entreprenørskap For første gang tilbyr skolen fordypningsfaget entreprenørskap for førsteårselevene - litt takket være ordføreren selv.
For mange søkere til Roald Amundsen 127 søkere til 120 plasser - flere og flere vil gå på vår lokale videregående skole.
Roald Amundsen var best i Follo Med en total innsamling på 156 000 kroner, var de distriktets beste i Krafttak mot Kreft!
Roald Amundsen var fjerde beste skole i Krafttak mot kreft Av alle skolene i hele Oslo og Akershus som gikk denne mandagen, kom RA på en fjerdeplass med sine 152 260 kroner.
Russen samlet inn 152 260 kroner til Kreftforeningen! De samlet inn nesten dobbelt så mye som i fjor. – Kreftforeningen er helt avhengig av russen, sier aksjonsleder.
– Ta oss vel imot! Årets viktigste russeknute skjer på mandag, da samler russen inn penger til Krafttak mot kreft.
Au revoir, Norvège! Det er fransk, og betyr «Farvel, Norge!» Lektor Tristan Hauff (27) på Roald Amundsen vgs tar nemlig med seg klassen til sine hjemtrakter!
Utvider tilbudet Den lokale videregående skolen vår, Roald Amundsen videregående skole (RAVS), gir elevene enda mer tilbud, nå innenfor idrett og entreprenørskap.
Karriere i sikte Forrige uke fikk 3. klasse ved RAVS et innblikk i hva de kan vente seg etter videregående.
– Vårt beste skolevalg på over 20 år! KrFU-leder Simen Bondevik er strålende fornøyd med KrFs oppslutning blant elevene ved Roald Amundsen Videregående skole.
– Vi skal bli bedre Roald Amundsen vgs vil forbedre lærer-elev-kommunikasjonen. Tiltakene trer i kraft til høsten i forbindelse med ny assisterende rektor.
Den siste MK-er Mange kreative hoder forlater Roald Amundsen vgs, nå som skolens siste medieelever har hatt eksamen.
– Dette har vi gledet oss til hele livet - vær åpen for feiringen vår! Lokalrussen gleder seg. Nå er endelig tiden inne for å feire avslutningen på tretten års skolegang.
Roald Amundsen-russen gjør en forskjell Mandag 13. mars var russen ute med bøsser for å samle penger til Krafttak mot Kreft. Roald Amundsen-russen over doblet tallene fra i fjor.
– Hensikten med fraværsregelen er å ta skulk Det raser på debattsidene om den omdiskuterte fraværsgrensen i skolen. Rektor Elisabeth Edding på Roald Amundsen videregående skole sier den har positive konsekvenser.
Over og ut for rus(s)en Øst politidistrikt har lagt ned forbud mot medbrakt alkohol på russetreff. Det gjelder alle kommuner som dekkes av Øst politidistrikt, også Oppegård. Den lokale russepresidenten, Tobias Huse, har blandede følelser.
Ny storsatsning på toppidrett Som elev ved Roald Amundsen videregående skole kan du nå få toppidrett både på studiespesialisering og idrettslinjen.
Klare for Akershus-finale Oppgaven var tilsynelatende enkel å oppfatte, og bortimot umulig å gi et fullgodt svar på: Hva skal til for å få gode naboskap i 2030?
Endelig er polhelten der han hører hjemme Statuen av Roald Amundsen er på plass på skolen som bærer hans navn.